تازه های دیجیتال مارکتینگ

همه چیز درباره وب سایت فروشگاهی فایلکسا

یک شبکه اجتماعی فایل

209

به وبلاگ فایلکسا خوش آمدید. در این نوشتار تلاش می کنیم شما را با وب سایت فایلکسا آشنا کنیم. امیدواریم پس از خواندن این نوشته، به تمام آنچه نیاز دارید دست یافته باشید. اگر پرسشی در ذهن شما باقی ماند می توانید از طریق دیدگاه ها در همین نوشته آن را پیگیری نمایید.

درباره ما
فایلکسا یک فروشگاه آنلاین و اینترنتی برای عرضه محصولات دیجیتال است. تولیدکنندگان فایل های دیجیتالی مانند فایل های گرافیکی، انیمیشن، سه بعدی، کدنویسی، عکاسی و حتی فایل های آموزشی ویدیویی یا اسلایدها و… می توانند به صورت رایگان در این وب سایت ثبت نام و نسبت به عرضه و فروش فایل های خود اقدام نمایند.
بر این اساس مهمترین ویژگی های فروشگاه اینترنتی فایلکسا عبارتند از:

 • ثبت نام آسان و رایگان
 • امکان آپلود هر نوع فایل دیجیتال قابل فروش
 • قیمت گذاری به دلخواه فروشنده و براساس نیاز بازار
 • کمترین کمیسیون از فروش برای وب سایت
 • نبود حقوق انحصاری مانند اجبار به فروش فایل به صورت انحصاری در فروشگاه فایلکسا
 • امکان اتصال به بازارهای بین المللی در صورت داشتن کیفیت های لازم
 • پرداخت و دریافت امن و تضمین شده
 • پشتیبانی دائمی از فروشندگان و خریداران
 • محافظت از اطلاعات شخصی

به خاطر داشته باشید که موارد یاد شده تنها بخشی از ویژگی های فروشگاه فایلکسا است و با عضویت در وب سایت می توانید به همه امکانات و ویژگی های فروشگاه دسترسی داشته باشید.

ثبت نام آسان و رایگان
برای عضویت در فایلکسا کافی است در وب سایت ثبت نام نمایید. این ثبت نام آسان و رایگان است و برای همیشه رایگان خواهد بود. پس از عضویت در سایت و تایید ایمیل خود، حتما پروفایلتان را تکمیل نمایید.

نقش کاربری
به محض ثبت نام در فایلکسا، نقش شما به عنوان مشتری یا خریدار فعال می گردد. پس می توانید هر یک از محصولات و فایل های دیجیتالی موجود در سایت را خریداری و به محض پرداخت، دانلود نمایید. به عنوان خریدار می توانید با فروشنده خود از طریق وب سایت تماس برقرار کرده و در صورت نیاز به پشتیبانی یا راهنمایی با وی گفتگو نمایید.
اما اگر تولیدکننده فایل های دیجیتالی از هر نوعی هستید، می توانید نقش خود را به فروشنده تغییر دهید و البته همزمان مشتری هم به شمار آیید.
برای تبدیل شدن به فروشنده روی تصویر پروفایل خود در منو اصلی کلیک کنید و در زیر منو باز شده، روی فروشنده شوید کلیک نمایید. در حال حاضر با ۴ بسته گوناگون برای سطح کاربری خود مواجه خواهید شد. این بسته ها دارای ویژگی های زیر هستند:

 • عضویت پایه (رایگان)
  فروش 100 محصولات
  کمیسیون 15.00 % برای فروش هر محصول
  عضویت پایه در فایلکسا با کمیسیون ۱۵ درصد از هر فروش برای فروشندگانی که قصد آغاز کار به عنوان یک فعال آماتور در زمینه عرضه فایل های دیجیتالی را دارند مناسب است. این بسته دارای محدودیت آپلود محصول به تعداد ۱۰۰ عدد می باشد.
 • عضویت حرفه ای (قیمت ۲۰ هزار تومان)
  عضویت برای 3 ماه
  فروش 150 محصولات
  کمیسیون 12.00 % برای فروش هر محصول
  عضویت حرفه ای در فایلکسا با کمیسیون ۱۲ درصد از هر فروش، برای فروشندگانی که قصد آغاز کار به عنوان یک فعال حرفه ای در زمینه عرضه فایل های دیجیتالی را دارند مناسب است. این بسته دارای محدودیت آپلود محصول به تعداد ۱۵۰ عدد می باشد و در برابر پرداخت حق اشتراک ۲۰ هزار تومانی برای مدت ۳ ماه فعال می گردد و قابل تمدید یا ارتقا به بسته های عضویتی بالاتر است.
 • عضویت فوق العاده (قیمت ۹۵ هزار تومان)
  عضویت برای 6 ماه
  فروش 300 محصولات
  کمیسیون 10.00 % برای فروش هر محصول
  عضویت فوق العاده در فایلکسا با کمیسیون ۱۰ درصد از هر فروش، برای فروشندگانی که قصد آغاز کار به عنوان یک فعال فوق حرفه ای در زمینه عرضه فایل های دیجیتالی را دارند مناسب است. این بسته دارای محدودیت آپلود محصول به تعداد ۳۰۰ عدد می باشد و در برابر پرداخت حق اشتراک ۹۵هزار تومانی برای مدت ۶ ماه فعال می گردد و قابل تمدید یا ارتقا به بسته های عضویتی بالاتر است.
 • عضویت نهایی (قیمت ۱۹۵ هزار تومان)
  عضویت برای 1 سال
  فروش 500 محصولات
  کمیسیون 8.00 % برای فروش هر محصول
  عضویت نهایی در فایلکسا با کمیسیون ۸ درصد از هر فروش، برای فروشندگانی که قصد آغاز کار به عنوان یک فعال توانمند از هر لحاظ در زمینه عرضه فایل های دیجیتالی را دارند مناسب است. این بسته دارای محدودیت آپلود محصول به تعداد ۵۰۰ عدد می باشد و در برابر پرداخت حق اشتراک ۱۹۵ هزار تومانی برای مدت ۱ سال فعال می گردد.
  فروشندگانی که در این دسته قرار می گیرند و این عضویت را سفارش می دهند دارای امتیاز ارجاع سفارش کار از طرف فایلکسا و نیز انتشار محصولات ایشان در بازار بین المللی هستند. فروشندگان بسته نهایی امکان کسب درآمد ارزی از طریق وب سایت بین المللی ما را خواهند داشت.

با انتخاب هر یک از بسته های بالا می توانید به عنوان فروشنده در فایلکسا، فعالیت کنید و در هر زمان به عضویت بالاتر رفته و از امکانات بیشتری استفاده نمایید. مهمترین ویژگی فعالیت در فایلکسا در مقایسه با وب سایت های مشابه این است که:

فایلکسا کمترین درصد کمیسیون را از فروش های شما دریافت می کند، حداکثر ۱۵ درصد.
فایلکسا هیچ گونه حقوق انحصاری برای خود قائل نیست. پس شما می توانید همزمان در وب سایت های دیگر هم فعالیت کرده و فایل های خود را عرضه نمایید.

دیگر امکانات
فایلکسا علاوه بر یک فروشگاه فایل، یک شبکه اجتماعی برای ارتباط فعالان در حوزه تولید فایل های دیجیتال نیز هست. می توانید یکدیگر را فالو نمایید، به طور زنده گفتگو کنید و از تحربیات یکدیگر استفاده کنید. مدیران وب سایت این فعالیت ها را رصد می کنند و از اطلاعات و حریم خصوصی شما محافظت می نمایند.

اهداف فایلکسا
هدف از راه اندازی وب سایت فایلکسا، ایجاد یک بستر حرفه ای برای فعالیت گرافیست ها، برنامه نویسان، تدوین گران فیلم و انیمیشن، طراحان وب سایت، تامین کنندگان محتوا و مدرسان است. یک مرجع عظیم از تولیدکنندگان حرفه ای محتوای دیجیتالی با هدف تنظیم بازار، شناساندن جایگاه تولیدکنندگان این گونه فایل ها به متقاضیان و نیز دسترسی آسان و سریع به محتوایی غنی.
فایلکسا همواره در حال توسعه است. ما برای این وب سایت امکانات ویژه ای در نظر گرفته ایم که در حال انجام است و در زمان مناسب درباره این ویژگی ها صحبت خواهیم کرد.
آنچه در بالا خواندید تنها خلاصه ای از فایلکسا بود. با ثبت نام در وب سایت می توانید با امکانات کامل فایلکسا آشنا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.