تازه های دیجیتال مارکتینگ

پنج دلیل برای نیاز طراحان فریلنسر وب به عقد قرارداد

از ارتباط با مشتری تا امنیت حقوقی

291

امسال کرونا دنیای کار را به کلی تغییر داد. کارفرمایان به طور فزآینده ای از مزایای کار از راه دور ( دورکاری ) آگاه می شوند. همچنین، مزایای استخدام فریلنسرها روشن تر می شود که علاوه بر دسترسی به استعدادهای بیشتر در زمینه همکاری با فریلنسرها، انعطاف پذیری بیشتری برای شرکت ها ایجاد می شود و به طور بالقوه می تواند مقرون به صرفه نیز باشد.

در حالی که طراحی وب مطمئناً یکی از مشاغلی است که برای پیشرفت در این محیط پویا بسیار مناسب است، آماده سازی خود به عنوان یک فریلنسر هم بسیار سخت است.

بیشتر مراحل انجام این کارهای سخت توسط خود طراح وب مستقل و بدون پشتیبانی یا ساختارهای رسمی شرکتی انجام‌می شود. عقد قرارداد یکی از مهمترین وظایف اساسی رسمی است که باید هنگام شروع این سفر انجام دهید.

گرچه این کار به نظر طاقت فرسا است اما پایه محکمی برای فعالیت های آینده فراهم می کند علاوه بر این می توانید از تعدادی الگوی آنلاین استفاده کنید که می تواند هنگام تنظیم قرارداد مورد استفاده قرار گیرد.

برقراری ارتباط با مشتری

به عنوان یک فریلنسر ، ارتباط موثر با مشتریان بخشی اساسی از موفقیت شما خواهد بود. قرارداد یکی از بهترین روش ها برای انجام این کار است ، زیرا اطمینان حاصل می کنید که خواسته های هر دو طرف در یک سند قرار دارد. سعی کنید تا حد ممکن در مورد پارامترهای پروژه شفاف باشید.

قرارداد، زمانبندی مشخصی را ایجاد می کند

یکی از بدترین مواردی که ممکن است برای یک فریلنسر اتفاق بیفتد این است که مشتری به طور ناگهانی زمانبندی را تغییر دهد بدون اینکه از قبل اطلاع داده باشد، به خصوص هنگامی که چندین پروژه را همزمان انجام می دهید. یک قرارداد خوب به شما این امکان را می دهد که روند کار را ترسیم کرده و کارآمد و موثرتر کار کنید. استفاده از قرارداد برای تعیین ضرب العجل های سخت یا زمانبندی ها، مدیریت کار را برای شما آسان تر می کند.

بهترین راه برای اطمینان از پرداخت ها

قرارداد، نرخ های شما و همچنین نحوه و زمان پرداخت را تعیین می کند. برخی از فریلنسرها روش پرداخت ساعتی، ماهانه یا برای یک کار خاص (پروژه ای) را انتخاب می کنند. شما می توانید بندهایی راجع به پرداخت اضافه کاری نیز در نظر بگیرید. علاوه بر این می توانید از قرارداد استفاده کنید تا مشخص کنید کدام طرف باید تعهدات مالیاتی را ایفا کند.

ایجاد برنامه پرداخت

شما به عنوان یک فریلنسر باید در مورد یک برنامه پرداخت برای کار خود بحث کنید. آیا پس از تحویل کار به شما پرداخت انجام شود یا آیا شما ۵۰ درصد از هزینه را در آغاز کار نیاز دارید؟ آیا پرداخت در همان روز تحویل فاکتور است؟ آیا خسارت های دیرکرد در پرداخت وجود دارد؟ هنگام تنظیم قرارداد همه این عوامل باید در نظر گرفته شود.

محافظت در برابر اختلافات حقوقی

در هر کاری ممکن است این اتفاق رخ دهد، در دوره ای از کار فریلنسری خود، احتمالاً با مشتری مشکلی را تجربه خواهید کرد. اگر این اتفاق بیفتد و به یک جدال جدی تبدیل شود، قرارداد شما یک سند مهم در هرگونه دادرسی قانونی خواهد بود که به همین دلیل اطمینان از تهیه دقیق این سند بسیار مهم است.

تنظیم قرارداد فریلنسری به هیچ وجه سرگرم کننده ترین بخش کار شما نخواهد بود اما لازم است. به یاد داشته باشید که قراردادها انعطاف پذیر هستند و با پیشرفت کار شما می توانند تغییر کنند. علاوه بر این، شرایط هر قرارداد قابل مذاکره است. نحوه قالب بندی این سند و عناصری که باید در آن گنجانده شود همیشه نقطه خوبی برای شروع است. وقتی صحبت از فریلنسری به عنوان یک طراح وب می شود، هم مزایا و هم معایبی وجود دارد. بسیاری از کاغذبازی های اداری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. تصمیم گیری برای انجام این امور به تنهایی و مستقل، ممکن است دشوار باشد. بهتتر است با افراد با تجربه هم در این باره مشورت کنید.

امیدواریم این لیست برای انجام امور به شما در شروع کار کمک کند.

80%
Awesome
  • Design
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.